Začetek pomladi in alergija na cvetni prah? Zakorakali smo v pomlad, premagali smo spomladansko utrujenost in razganja nas od energije! Žal ne vsi. Ko je nekaterim najlepše, saj uživamo v prebujeni naravi, se lotevamo vrtnih del, načrtujemo izlete v naravo, piknike in športne aktivnosti, ljudje z alergijo na cvetni prah preživljajo svoje najtežje obdobje v letu. Hude težave pri nekaterih trajajo krajši čas, pri nekaterih pa celo do poznih majskih dni! Odvisno od tega na kaj ste alergični in kje v Sloveniji živite. Alergija telo izčrpava, izgubljate energijo in kronične težave vas lahko vodijo celo v otopelosti in popolno apatijo. Bodite pozorni na simptome, kot so: kihanje, solzenje, srbeče oči, zamašen nos, izcedek iz nosu, srbeče grlo in kašelj. Pomagate si lahko na več načinov. Ni zdravil s katerimi bi alergijo popolnoma odstranili, so pa postopki in nasveti, kako jo omiliti.

Alergija na cvetni prah & zdravljenje z uradno medicino
Ne posegajte po zdravilih, ne da bi se prej posvetovali z zdravnikom! Zdravniki nas opozarjajo, da samo zdravnik lahko oceni smiselnost zdravljenja z določenim zdravilom. Lahko si jih vpihavamo v nos, uporabljamo v obliki kapljic za oči ali jemljemo kot tablete. Z jemanjem je najbolje začeti preden se pojavi alergen. Druga vrsta zdravil, ki je namenjena lajšanju težav, pa se uporablja, ko se simptomi že pojavijo. Največ se uporabljajo antihistaminiki, nosna pršila in fiziološka raztopina. Uporablja jih večina ljudi z alergijami. Hujše alergije zdravijo tudi s kortikosteroidi. Seveda imajo ta zdravila lahko tudi neželene učinke, ki so moteči in vplivajo na kvaliteto življenja. Če jih morate jemati daljši čas, so zato lahko popolnoma neustrezna za vas.
Alergija in cepljenje
Alternativne metode
Imate kopico možnosti: homeopatija, tradicionalna kitajska medicina, ajurvedska terapija, bioresonanca, akupunktura, razstrupljanje telesa in druge. Možnosti je veliko. Katero izbrati? Vse zahtevajo individualno obravnavo, potrpežljivost, čas in denar.